Jakub

Proč se mi nedaří propojit dva počítače?

Dříve jsem pro propojení dvou PC pomocí kabelu používal program Win Proxi. Na jednom byl OS Win 98 a na druhém Win XP. PC s Win 98 jsem přeinstaloval na XP profesional a pokoušel se vytvořit mezi počítači síť pomocí průvodce připojením. Vždy to končilo hláškou, že není připojen síťový kabel. Co to může způsobovat. Kabel je profesionálně vyrobený, co mi zbyl s routeru. Protokol je nastaven u obou karet jak má být.
Doplňuji:
Faktem je, že pro přepínání obou PC k jedné klávesnici, jedné myši a monitoru používám 2 portový KVM switch EDIMAX. Vůbec mně nenapadlo, že by v tom mohl být problém. Prověřím to.

Nejlepší odpověď
KOLMIX

No, ono to u XP-ček občas zlobí, v zásadě bych se ale řídil tímto postupem:

  1. pokud spojujete přímo dvě PC, musíte mít „třížený“ UTP kabel, pokud v cestě máte switch, měly by být kabely mezi každým z PC a switchem oba stejného typu (buď „křížené“ nebo normální)
  2. na obou PC nastavte stejnou pracovní skupinu (třeba WORKGROUP)
  3. pokud nemáte poskytovatelem internetu přidělenou pro každé PC IP adresu, nastavte si na PC adresy vnitřní sítě, t.j. třeba 192.168.0.1 a 192.168.0.2
  4. obě PC restartujte a pokuste se v Okolních počítačích z jednoho PC uvidět to druhé. Pokud to nejde, zkuste z jednoho PC to druhé najít přes START → Hledat → Průvodce → Hledat počítače nebo Osoby a zadejte jméno toho druhého PC
  5. Pokud to nejde, zkuste v každém PC nastavit nějakou sdílenou složku (někdy to pomůže „zviditelnění“ PC).
  6. Pokud ani to nejde, vypněte na obou PC všechny firewally (ať už systémové, nebo třeba ZoneAlarm, nebo i antiviráky), prostě vše, co by mohlo bránit přístupu z jednoho PC do druhého.

Se spojováním dvou XP strojů je někdy kříž, obecné poučky nezabírají a každá rada je drahá. Držím palce, ať se Vám to podaří!

Další odpovědi
kenyrts

možná by bylo dobré si to vše ještě jednou zopakovat(proč­tením)a znovu zapojit,toť vše.

postup viz link:

Zdroj: http://www.pri­pojtese.cz/ar­t_doc-EB6D011318015­C60C125738C00606A­EE.html