tomasstir325

Proč se mi najednou vypla možnost kombinace diakritiky, takže nemůžu napsat např. „dˇ“ „tˇ“ ?

Odpovědi
anonym

A nepřepnul sis klávesnici na třeba anglickou??
Zkus levý Alt + Shift.

cochee

Kde se ti vypla (v jakém programu)? Co je to podle tebe kombinace diakritiky, diakritika jsou značky či znaménka nad písmeny, u nás typicky čárka, háček a kroužek v případě ů – nikdy jsem neviděl zkombinovanou diakritiku, např. čárku a háček nad jedním písmenem současně, nebo co myslíš kombinací diakritiky? ď a ť jsou písmena s normální diakritikou…

suaeda

Před časem jsem to řešil u jedné své příbuzné. Tenkrát se jednalo o nějakého škůdce. Po vyčištění počítače a nainstalování lepšího antiviru (náhrada win – essential za NOD 32) se podobná závada neobjevila.

tomasstir325

cochee: nevím, ale nefunguje to v jakémkoli programu. Kombinace diakritiky je kombinace symbolu unicode s písmenem.

cochee

Tomu nerozumím. Budiž, neříkám, že znám všechno.

tomasstir325

Nene, mám českou…

anonym

A co ti to píše, pokud chceš napsat háčet či čárku + písmeno?

tomasstir325

napíšemi to prostě „d“ „t“ bez háčku

anonym

A ta klávesa samotná (ˇ´)ti funguje??

tomasstir325

Ano