Rico

Proč se mi co 15 minut zahřívá notebook když na něm např. sleduji film nebo s někým chatuju?

Notebook mám od vánoc a neustále co chvíli se mi rozjede větráček a CPU má pak teplotu kolem 58 stupňů,bez zahřávání má CPU kolem 47 stupňů,děkuji za odpovědě
Doplňuji:
Jo a zapoměl jsem tu dopsat že se kvůli té vysoké teplotě nad 59 stupňů vypíná :( skoro pořád,mám si koupit tu chladící desku s větráčkama?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Pokud se vypíná kvůli vysoké teplotě, může to mít příčinu:

  1. Dochází ke špatnému chlazení vlivem nedostatečného přístupu chladného vzduchu (například položení počítače na postel není moc výhodné).
  2. Dochází k nedostatečnému chlazení, protože je chladič špatně navržen (nedostatečný chladící výkon – dnešní typický nedostatek notebooků. Cladič není dostatečně velký a ventilátor je pak hlučný a i tak nestíhá).

Chladící deska možná pomůže. Jedná-li se ale o případ č. 2., tak jen minimálně.

Mohl se také chladič ze součásti uvolnit a tak neodebírá teplo. Vyzkoušel bych reklamaci.

Další odpovědi
mosoj

Procesor je velmi složitá a proudově náročná součástka. Obsahuje několik milionů transistorů a při činnosti se zahřívá ( úměrně tomu jak je vytížen). Nevidím na tom nic mimořádného.Proto tam ten ventilátor je. Závada by byla kdyby se kvůli teplotě CPU vypínal.

Pak je to ale úplně jiná situace viz. GangstalHelper.

Lucimia

Slabý procesor.