Luuu

Proč se měsíčním platbám zdravotní pojišťovně říká „zálohy“ ? Stejně se mi ty peníze nikdy fyzicky nevrátí.

Mluvím o částce zpravidla 1080,–

Nejlepší odpověď
anonym

Měsíčním platbám se tak říká, protože to jsou skutečně zálohy – jak na ZP, tak na SSZ. Provádí se k nim ještě roční zúčtování. Zatím, co zaměstnanec rozdíly v placení odvodů nemá, tak u podnikatelů se naopak zřídka stane, že rozdíly zjištěny nejsou.

Další odpovědi
Jsemtady

Presne jak rika ocko. Kdyz podnikas a treba zacnes podnikat, nastavis si co nejmensi platby, oni pak zjistej ze sis vydelal pekne kacky a pekne ti to ohulej, takze pak jeste k tem zaloham platis doplatek. Je to stejne jako s elektrinou, tam taky das zalohu a pak doplatek/preplatek.