mifous

Proč se melaminové nádobí nesmí dávat do mikrovlnky?

Doplňuji:
Jakto, že se z tohoto materiálu dělá většina dětského nádobí?

Nejlepší odpověď
arygnoc

já bych mikrovlnku jako takovou nedoporučil nikomu (nemám, nechci, ale měl jsem), jídlo v ní ohřáté je nechutné.
a vařit se v ní stejně nedá.
není nad klasiku.

Další odpovědi
anonym

Melaminové nádobí a příbor: Mohou uvolňovat melamin i vyšší množství formaldehydu, nádobí je proto nevhodné pro kontakt s potravinami a pokrmy. Látky mohou vyvolat bolesti hlavy, zánět sliznice, dráždit oči a způsobit slzení. Melamin je nefrotoxický, formaldehyd způsobuje zhoršení alergických reakcí.

hanulka11

Ani bych si ho nekoupila na studené jídlo -melamin v mikrovlnce se zahřeje ,ale jídlo v něm zůstává studené
je to nějaká divná hmota
já bych použila jen nádobí ,které má vyloženě označení vhodné do MT

můžete si přečíst diskuzi

http://www.emi­mino.cz/disku­se/co-je-to-vlastne-melamin-22800/

XenieRo

Na https://www.zgas­tro.cz jsem si koupila titanové nádobí a jsem s ním spokojená moc. Je to senzační kvalita. Myslím, že vydrží opravdu dlouho, což jsem hledala…