Heřman

Proč se mě zavírají dveře ?

Co všechno může způsobyt samozavírání dveří v domě tedy kromě průvanu.

Nejlepší odpověď
jáára

Nejsou postavené kolmo – třeba

Další odpovědi
Děda Louda

Vadné zavěšení, případně chybně vestavěná zárubeň.

zjentek

Brano ..zavírá samo

setapouch

Bubák.

anonym

Tlak, teplota, Měsíc, plyny (kupříkladu ve spojení s teplotou lze vytvořit vztlak ohřátím metanu, který se drží u země (například od PC/topení,…) → vyletí – „sejme“ dveře a zase se ochladí) atd.

marci1

Není tam podlaha trochu „z kopce“ ? 🙂

bolak

Pokud máš v místnosti dvoje dveře, tak když jedny rychle otevřeš, druhý se zavřou.

honza19hk

nemáš je kolmo nebo jsou blbě zazděný futra. Pokud nejsou kolmo dveře se budou buď zavírat nebo otvírat, záleží na jakou stranu jsou křivě.

juvenile

Nejčastěji proto, že zárubeň (někdy i samotné dveře) není ukotvena kolmo 90°. Stačí odchylka i o 1 – 2°. Taky je někdy prohnutá zárubeň nebo dveře buď vinou neodborné montáže nebo se jedná o nekvalitní výrobek, taky důsledek chybného uskladnění, případně působením příliš vysoké teploty nebo vlhkosti, to pak jdou dveře často i špatně dovírat. Zkus to přeměřit vodováhou nebo jednoduše něčím malým a těžkým přivázaným na šňůrce, a uvidíš, jestli je to kolmé nebo ne.