Enny

Proč se matky vzdávaj svých dětí?

Otázka která trápí asi nejen mě samotnou, proč některé matky opouštějí své dítě. Někdy jsou důvody pochopitelné. Dítě je problematické, bere drogy, krade, špatná parta, atd. Ale i přesto to není důvod vzdát se dítěte. Co když ale má dítě, které se učí nad míru dobře, je v kolektivu uznávané a uznávané i mezi dospělými, kdy je sportovcem a bezvadným přítelem. Neudělal nic, čím by si zasloužil vyhazov z domova a tím i ztráta pocitu bezpečí na dlouhou dobu. Žije pak v nás pocit zrady, který se snažíme zamaskovat úsměvem, nebo ukecaností. Jaké jsou hlavní důvody, proč matka musí nechat své dítě, protože já nevidím ani jeden! Tím žádám o názor kohokoliv, budu ráda za vše.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dětí se vzdávají z různých důvodů,z nedostatku financí,ztráty bydlení,pád do sociální propasti,exekuce a nebo už od přírody není vyvinut mateřský cit.Vzdávají se malých i větších dětí a nikdo neví co je k tomu dohnalo.

Další odpovědi
bigbít

případně mladická nerozvážnost, kolik dívek už v šestnácti otěhotní a najednou už nemohou na zábavy a musí se starat, jednoho dne to vyvrcholí, když si taková, již dospělá žena, uvědomí, že přišla v mládí o spoustu té bezstarostnosti a tak opouští dítě, nechá dítě například s otcem či prarodiči a jde si užívat života…alespoň občas jsem to četla, pak i jeden film byl částečně o tomto tématu, tak mi to ta otázka připomněla…

vagra

Jsem přesvědčen o tom, že opravdová " MATKA", se svého dítěte dobrovolně nikdy nevzdá !
A vůbec nezáleží, kolik je mu v tu chvíli let!
Děti dokáží opustit, nebo se jich dokonce zbavit jedině nedozrálí, nebo nemocní jedinci ženského pohlaví.
Takové ale, podle mého názoru, nejsou matky, ale pouze a jen – rodičky.

simsalabim

Kdyby se jich jenom vzávali, ale dneska je i zabijou :-O
Nejčastěji je to asi kvůli financím, nebo matka prostě dítě nechce..