Lurius

Proč se maso zvířete nazývá především po mláděti, když se poráží dospělá?

Kuřecí, jehněčí, telecí,..

Je to proto, aby se nemuselo nazývat oběma pohlavími?

Nejlepší odpověď
Drap

Proto že to je maso z mláďat. Z dospělých se mu říká, slepičí, skopové, nebo hovězí.

Další odpovědi
Emefej

Je to maso z mláďat.

ivzez

Maso se nenazývá podle mláďat, ale podle toho,
jestli jde o maso mláďat nebo dospělých zvířet.

Kuřecí je maso z kuřete (u dospělého kura by šlo o kohouta nebo slepici),
telecí z telete (z dospělého zvířete jde o hovězí maso), …

Alesh

Tak u slepic je to především proto, že se většinou zabíjí to kuře, ne slepice. slepice se zabíjejí také, pak z toho vznikne např. slepice na paprice. Jehněčí nebo skopové, existuje obojí, záleží a věku poráženého zvířete, spíš se používá jehněčí. Telecí nebo hovězí, u tohoto masa se spíš používá slovo hovězí a je to zase dáno, že se jedná o porážku dospělých jedinců. Takže nějak nevidím to „především po mláděti“. Někdo to je tak, jinde zas naopak, prostě podle toho z čeho to je, jestli z mláděte nebo z dospělce.