Proč se má při instalaci Windows XP na novějším PC instalovat pouze s 2GB RAM a až po instalaci to jde zpětně navýšit?

Co když mám ale dva moduly po 4GB ramek? Jak to mám udělat? To si musím sehnat samostatný modul se 2GB RAM, jen abych mohl nainstalovat Windows XP na vlastni disk třeba jen kvůli starým hrám a tak dále?
Prostě chci XPčka a Windows 7. Windows 7 mám, ale rád bych měl možnost přepnout při startu PC i na XPčka v případu potřeby.

Viz diskuze zde: http://ccm.net/fo­rum/affich-118712-blue-screen-while-trying-to-install-xp

Mně totiž instalace XPček hází modrou smrt (blue screen), i když instaluju z originálního disku. Teď čtu, že je třeba přepnout v biosu ze Serial ATA (SATA) na IDE. Viz

  1. Press F2 when booting up the computer
  2. Select ‚Config‘, then ‚Serial ATA (SATA)‘
  3. Change controller option to ‚Compatibility‘ / ‚IDE‘

Jenže o kus pod tím píše někdo další

  1. Make sure you instal XP with 2GB only. You can the full amount later.
  2. Change in the BIOS your hard drive settings from SATA to IDE
  3. Change your CD

Nerad bych u toho stravil opět půl dne, takže bych moc rád věděl jak je to s tou ramkou. :)

Diskuze/zdroj zde: http://ccm.net/fo­rum/affich-118712-blue-screen-while-trying-to-install-xp

Odpovědi
dubraro

Pod Windows 7 nainstalovat VMware a v něm Windows XP.