Proč se má potkanice chová poslední dobou divně?

Mám doma potkanici (budou jí 2 roky) a poslední dobou se chová tak trochu mimo. Je "naježená" a spí na vyvýšeném místě (vždy spala ve svém domečku), také mi přijde, že už nejí tolik co dřív.
Doplňuji:
mladé určitě nemá (nebyla ve styku se samcem)... už ani nemá chuť běhat, sedí na místě a dýchá, až se z toho kýve

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Není třeba v říji? Nebo jak se to říká u potkanů. Já mám zase potkana, samce, a ten je mimo ode dne co jsem ho donesla... :D

Další odpovědi:

Stříbrný

Tak to bych jí okamžitě vzala k veterináři! Pokud je naježená a divně dýchá.
A jestli jí jsou 2 roky, tak to už je dost stará, může taky umírat.

Zlatý

Dle toho co pisete tak ma asi zapal plic.Bezte s ni k veterinari, dostane injekci-antibiotika.Ty se pichaji kazdy den celkem 10 krat.

Pokročilý

Možná bude mít malé, nebo je nemocna radši s ní zajdi k veterináři..

Bronzový

Já jsem dřív chovala potkany ve velkém, ale ne na chov ale pro sebe pro zábavu na mazlení, a tohle se nám taky objevilo.. Určitě s ní zajdi k veterináři, pokud už se tak chová déle, tak jak to že tam ještě nebyla??? Když si pořídíš zvíře, tak se o něj musíš starat a hlídat ho, radši s ním zajdi 5x zbytečně, nebo bude pozdě.. Potkani se běžně dožívají kolem 3-4 let, také záleží jak se o ně staráš, jak je krmíš.. Nesmí být v průvanu, a tohle může být zápal plic.. Mě se ještě stalo to, že jim najednou začala téct krev z očí a z nosu, začali se právě ježit apod.. Byl to nějaký virus, jak jsme se dozvěděli, který letěl právě kolem nás, ale nikdy jsme nepřišli na to co to způsobovalo, i když jsme jednoho dali na pitvu.. Takhle jsem přišla o všechny, a přestala jsem tato krásná zvířátka chovat.. Neříkám, že to musí být to samé, ale zajdi tam s ní, než bude pozdě, třeba je opravdu jen stará, ale třeba je nemocná.. Tak šup, šup.. A pak dej vědět, jak jsi dopadla, to by mě opravdu moc zajímalo, co to je.. Promiň za takový drsný začátek, ale já jsem si jen vzpoměla jak mi umírali v rukách.. Držím palce a díky za doplnění od veterináře..

Pokročilý

3 slova
Není to puberta? :-D a nebo může být nemocná.
Zajdi s ní k veterináři

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.