mosoj

Proč se lže ve všem a všude?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/418489-hladina-oxidu-uhliciteho-prekrocila-dlouhodoby-rekord-a-jen-tak-neklesne.html

Tento trend je vědcům známý již mnoho let. Prostě opravdu je pozdě ? Opravdu myslíte, že nás zachrání do 15 let úplný zákaz automobilů na klasický pohon ?

Nejlepší odpověď
annas

Je pravda, že nejen vědci, ale i naše ministerstvo životního prostředí si uvědomuje, že kvalita ovzduší dlouhodobě nesplňuje požadavky , které se týkají ochrany zdraví lidí a ekosystémů a vyvolávají v zatížených oblastech významná zdravotní rizika. Proto vypracovala strategii k zlepšení kvality ovzduší do roku 2020.
http://www.mzp­.cz/cz/kvalita_ov­zdusi_strategi­e_2020

Kdo zajistí, že nejde jen o slova na papíře, ale že strategie něco změní. Začnou lidé chodit víc pěšky, využívat městskou dopravu , nebo nosit masky? Podřezali jsme si pod sebou nejen větev … za všechno se platí

Pro zajímavost ještě další skutečnost, která se týká zamořeného ovzduší a způsobuje i jiné problémy

Všichni víme, že chrápání nejen ruší spolubydlící, ale je i nebezpečné, dokonce . může po čase v způsobit i závažné zdravotní problémy.

"Norští vědci zjistili, že může za chrápání vedle obezity i život ve velkoměstě, v centru rušných ulic, kde je vyšší koncentrace výfukových plynů. Zplodiny z exhalátů totiž zvyšují riziko chrápání několikanásobně.

Na myšlenku, že toxiny z dopravy mohou souviset s chrápáním, přivedla odborníky z Bergenské univerzity studie, která potvrdila, že lidé vystavení kouři z cigaret, pasivní kuřáci chrápou mnohem častěji. Není bez zajímavosti zjištění, že spaní mužů v ložnici poblíž dálnic a rušných ulic u nich zvyšuje riziko chrápání více než u něžného pohlaví. U žen vdechování exhalátů během noci spíš vede k ospalosti během dne."
http://www.spi­rit.cz/index.php/za­jimavosti/16691-mohou-auta-za-chrapani

Další odpovědi
Kepler

Proč myslíš, že ten článek ti lže? Ve skutečnosti se používání fosilního paliva v dopravě a výrobě podílí na zvyšování obsahu CO2 jen částečně. Samozřejmě, že elektroauta, které mají výfuk v elektrárně, to nezachrání. Podle mého názoru můžou zvrátit trend jedině dvě věci: skutečně čistá energie z termonukleární fúze a taky obnova zelených plic planety (třeba pralesů v Amazonii) a hlavně znovuoživení oceánů.

klumprt

Jestli si někdo myslí, že situaci spasí tím, že ve Švédsku nebo Německu budou jezdit jenom elektromobily nabíjené z elektráren solárních, vodních nebo větrných, tak je trouba. Jaký vliv na globální koncentraci CO2 má asi Čína nebo Indie, kde stoupá životní úroveň stovek milionů lidí a kdejaký čičmunda si kupuje auto, které by u nás na způsobilo personálu stanice měření emisí posttraumatickou stresovou poruchu?
A jestli si někdo myslí, že bude úžasné, když se v Česku bude jezdit výhradně elektromobily nabíjenými z našich tepelných elektráren, tak je už dočista vylízán. Možná, když postavíme ještě jednu dvě jaderné elektrárny, taky by se dalo o tom uvažovat, ale považte jak dlouho tady trvá a kolik to stojí, než se tady v tom kocourkově něco postaví.

led

Na otázku „Prostě opravdu je pozdě ? Opravdu myslíte, že nás zachrání do 15 let úplný zákaz automobilů na klasický pohon ? je len jedna odpoveď: Nie.
15 rokov na prechod z automobilov na klasický pohon na pohon elektrický, biomasu, alebo alkohol, je príliš krátky. V tom prípade už dnes by automobilky museli prechádzať na nový druh pohonu a prestať vyrábať vozidlá na klasický pohon. Teoreticky by som daný zákaz považovala za 15 ročný termín na ukončenie výroby vozidiel klasického pohonu a prechod na nový typ vozidiel, ale nie za zákaz používania automobilov s klasickým pohonom. V hre sú miliardy až bilióny dolárov za prechod z jedného typu dopravy na iný typ a nie snaha o ekologiu a zdravie ľudstva. Nebuďme naivní… Humbug v hre o peniaze pod heslom: "Ide nám o ekologiu a zdravie“.

zjentek

Omlouvám se, ale otázku bych trochu poupravil-
Proč WMO a média lžou ve všem a všude ?
A proč ten otázník je za mezerou?

dr.luha

Dojemná je akce „Zasaď strom“ a tím snížíš obsah CO2. Ale kdo ty vzrostlé stromy bude zakopávat kilometr pod zem, o tom se nikdo nezmiňuje. A největší prdel bude, až se uvolní ty miliardy tun metanu z tajícího permafrostu.

dubraro

Zakázat taková nebo maková auta nic neřeší, dokud budou lidé nuceni dopravovat se do práce, cestovat k zákazníkům, dopravovat suroviny do továren a zboží do obchodů. Nejprve by musely zaniknout dopravní potřeby, pak by mohla zaniknout doprava. Uměle způsobeným zánikem dopravy zanikne i civilizace.
Nejprve musí být vynalezeny jiné způsoby dopravy, pak auta zmizí sama. Naopak to nebude fungovat.
Individuální přepravní potřeby nelze vyřešit hromadnou dopravou.

mosoj

Do roku 2030 odstavit všechna auta na benzín a naftu. Pane Keplere vy tomu věříte ? Pak je to jako s tou Antarktidou.

Jestli někdo neodpovídá na otázku tak jste nyní vy.

Kepler

K tomuto tématu jsem se nevyjadřoval, když tak v tom smyslu, že zavést elektroauta je nesmysl. Tak nevím, kdo tady má potíže se čtením, ostatně jak už mnohokrát, že?