Proč se lodě neponoří?

Jak je možné, že obrovské těžké lodě plné nákladu zůstavají nad hladinou a nepotopí se?

Nejlepší odpověď
quentos

je to především jejich tvarem – zhruba stejným, jako když v umyvadle pustím po hladině skořápku od ořechu „naloženou“ svičkou. Dutost skořápky jí však dává schopnost udržet se na hladině i přes to, že má (stejně tak ocel) hustotu daleko větší než voda (tj. daleko více než 1000 kg/m3).

Další odpovědi
COVERENDER

Ono jestli to neni způsobeno jevem ktery definuje Archimeduv zákon, kdy těleso je nadlehcovano stejnou silou, jako je hmotnost vody které samo vytlačí… A protoze nákladní lodě maji velký vytlak tak hodne uvezou…