scratcher92

Proč se lidi (zejm. mladí) věnují politice až na poslední chvíli?

Já chápu, že je mnoho „důležitých“ věcí, ale myslím si, že když se tomuto tématu nebudou věnovat, potom zvolí jakési !d!oty, kteří je budou obírat o peníze přinejhorším do konce života.

Nejlepší odpověď
annas

Jak rozumět spojení „na poslední chvíli“?

Zvolen může být člověkt od 21 roků, takže kdy mu končí „poslední chvíle“.

Myslím si, že kdo se chce věnovat politice, měl by nejdříve projít komunální politkou, získat uarčité zkušenosti a pokud se osvědčí ta, kandidovat dál. Musí se otrkat, být objektivní , poctivý, svědomitý a mít důvěru.

Pokud těsně před volbami, tak mu nejde o prspěch ostatních, ale třeba o zviditelnění se.

Proč nemají mladí zájem o politiku?
Např. "staří politici se brání jim důvěřovat , mladí si uvědomují, že své ipředstavy , nemohou realizovat, objeví se syndrom vyhoření, bezmocnosti, někdy se těžko přizpůsobují, mají jiné starosti (škola, rodina atd.) a angažovatnost je náročná, vyžaduje čas atd.

Ignorují pak politiku a rezignují na ni. Kde se stala chyba?

Další odpovědi
fcoop

Motto:„Nejjed­nodušší vysvětlení bývá obyčejně to správné“.

Dnešní krutá doba nepřeje úspěch každému. Jsou mezi námi lidé, kteří nedosáhli seberealizaci přes kariéru v práci, ve sportu nebo v zálibách. Jste mezi nimi? Pak jistě oceníte následující rady, jak konečně dokázat, že jste také důležitou osobou, jak získat pověst odborníka s vysokoškolským titulem, a jak získat živobytí bez nutnosti chodit do práce nebo podnikat. Myslíte, že jste nedoceněni, máte na víc? Práce vás nebaví, a nemůžete se dočkat až vás povýší a získáte všeobecné uznání? Nesplnil se váš sen stát se slavným zpěvákem či spisovatelem? Pak možná nadešel čas zkusit prorazit v politice.

http://modra-sance.blogspot­.cz/2007/05/jak-se-stt-politikem.html

www

Poněvadž mají celou řadu příjemnějších starostí (randění,sezna­mování,zájmy,ex­perimenty ap.). Pak jim přibude i studium, případně svatba, zaměstnání a shánění bydlení.
A teprve tehdy, až poznají související úskalí, která tyto potřeby doprovázejí (hlavně bydlení a práce), se začínají o politiku zajímat!
Zkušenost

Funna

mám dojem, že v téhle zemi je úplně jedno, kdo je u moci…od revoluce zatím kradli všichni, bez rozdílu, jestli to byla pravice, nebo levice…takže proč by se lidé nervovali dopředu, když to stejně bude zase stejné .-)…
a nemyslím si, že se věnují na poslední chvíli, ten, koho to zajímá, tak se zajímá pořád, ten kdo ne, obvykle ani nejde volit…

Fienir

To nevím. A stačilo by málo, před volbami si projít narychlo na hodinku stenozáznamy a prohlédnout FB kandidáta a trochu používat mozek. Pak bychom neměli v parlamentu Babiše, Kalousky, Schwarzenbergy, Sobotky a podobné „reprezentanty“ naši země.

da ny

Na některých, zejména SŠ jsou mladí lidé „formováni“ během výuky. Výklad dějin se neustále mění..... Někteří učitelé horují, agitují, varují , „vymývají mozek“ (dle svého přesvědčení) např. i v hodinách dějepisu.
Konají seve školách i volby na nečisto :)
Z gymnázia:
Jak má student „sociální cítění“, je ochoten pomoci, podělit se, k vzájemné spolupráci v kolektivu (soudržnost, porozumění, soucit apod.), není sólista – nenadávají mu do Platóna či Sókrata… Zeptají se ho spolužáci jestli náhodou není komouš 🙂
Sohlas s www, Funna.
Třeba se raději drží hesla: „Léta, už tajím svoji příslušnost, zemi co vyměnila hrubost, za slušnost“ (T. Klus)