Proč se lidi pořád topí? Proč lezou do vody, když neumí dobře plavat?

Před chvílí jsem četl, že se na Zlínsku utopila žena

Nejlepší odpověď
anonym

Jedním z hlavních příčin utopení je konzumace alkoholu, nedodržování zásad bezpečnosti a podcenění nebezpečí. Zvýšené procento alkoholu v krvi nám obvykle snižuje bystrost a může se stát, že sami rozumně neodhadneme, co zvládneme a co ne. Rizikové je i to, že opilý člověk velmi rychle ve vodě prochladne a můžou mu velice brzy dojít síly. Dále je důležité nepodceňovat dodržování zásad bezpečnosti – na člunu mít na sobě záchrannou vestu, nepřetěžovat člun apod. A poslední příčinou utonutí je již zmíněné podcenění nebezpečí. U plavců je to např. špatné odhadnutí fyzických sil, dokazování druhým o vašich velmi dobrých plaveckých schopnostech atd. Toto podcenění nebezpečí se však i týká používaní plavidel a dodržování již zmíněných zásad bezpečnosti.

Další odpovědi
Drap

Občas mohou nastat skutečnosti, že i velmi dobrý plavec se utopí.

tom004

To je jako když by ses zeptal,proč lidé jezdí rychle,a bourají.Těch proč,je mnohem víc,ale my lidé,jsme prostě nepoučitelní.

kosaaaak

Člověk je zvědavý tvor a rád objevuje. A nejvíc objevuje sám sebe, rád zkouší kam až může zajít a jaké jsou jeho možnosti. Víš že dopravní nehody se stávaj a taky sedneš do auta, víš že se ve vodě můžeš utopit ale stejně do ní vlezeš.

led

Ľudia majú takú divnú schopnosť. Niekedy sa preceňujú a nie vždy im to vyjde.

„V Zlínsku sa utopila žena“ – ale už ste nanapísali prečo.
Niekedy to môže byť alkohol, niekde chvastúnstvo a niekedy…

Videla som aj neplavca, ktorý skočil do vody, aby zachránil dieťa, udržal ho nad vodou a potom ich zachránili oboch. Urobili by ste to?

mosoj

Protože jsou lidi !!!!