endy122

Proč se lidi bojí klaunů?

Nejlepší odpověď
anonym

Můj syn se taky bál, říkal, že moc klauni křičí a že bouchají druhýho klauna, když byl v tv Polívka s klaunským nosem,syn utíkal do kuchyně pod stůl, hrozně se bál 🙂 To mu byly asi tři roky.

Další odpovědi
annas

Jak jste na to přišla? Klauny s červeným nosem a bílými tvářemi zase tak často nepotkáváme. Do cirkusu lidé také často nechodí. V TV se objeví např. Bolek Polívka s červeným nosem, někdy i jeho další hosté. Že by se těchto klaunů někdo bál?

Viděla jsem v TV pořad, který se týkal tzv. zdravotních klaunů, kteří navštěvují nemocnice, snaží se rozptýlit pacienty , aby zapomněly na chvíli na své prboblémy, s nimiž do nemocnice přišli. Rovněž chodí mezi seniory. Smích pomáhá léčit. Těch se rovněž nikdo nebojí …

Samozřejmě pokud to neberete jako J. Werich, který říkal, že klaunů je málo, ale šašků, těch je dost Ti jsou i přneseně kdekoliv kolem nám, těch je možné se bát, bohužel za „šaškovskou blbost“ se nezavírá …
Doplňuji:

Bota – pacienti zapomněli.

Ještě se znova vracím k otázce. Přemýšlela jsem, zda je možné mít strach z klauna. Ale je pravda, že jsem se zaměřila na dospělé, i když děti jsou také lidi, ale nikdy se s tím nesetkala.

Je to tzv. coulrofobie , která byla identifikovaná asi kolem roku 1980. Pojem byl publikován na internetu. Pravděpodobný původ od starořeckého slova – chodec na chůdách. Tohoto klauna si vymysleli tzv. pseudointelek­turálové, když někdo vypadal podezřele a vzbuzoval irracionální s trach.
Etymologcký anglický slovník

Fobie se objevila i u nás.. – viz odkaz. Dlouho trvalo, než rodiče a psycholog zjistili, že šetileté dítě dostalo strach, z klauna. Na nic zvláštního se tehdy nepřišlo. Nikdo si v tuto chvilku spojitost s přítomností klauna a zdravotních problémů nespojil.
Více v odkazu.
http://www.va­sedeti.cz/zdra­vi/pece-o-dite/hruza-a-des-z-neceho-co-je-pro-jine-deti-zabavne-a-smesne/

Proč – myslím si, že děti si zřejmě nejsou schopny uvědomit, že je to skutečná osoba, ale berou klauna jako nějakého „netvora“, nerozumí možná jeho smíchu a legrací. bojí se, že jim může ublížit.

anonym

Kteří lidé se bojí klaunů???
Mně osobně klauni připadají milí (a nebo mi – minimálně, nevadí). Děti pak klauny vyslověně milují.
😉

GM

Jsou nalíčení, nelze jim číst z tváře.

anonym

Tak to slyším poprvé.Ještě jsem nepotkal člověka, který by se bál klauna.

Jedině že by lidé, kteří se bojí klaunů, četli knížku TO od Stephena Kinga, kde klaun unáší a zabíjí děti a pak si to promítali do skutečnosti.

Sarrow

http://media.tum­blr.com/tumblr_lt2rt1Yd­jM1qafrh6.gif

anonym

GM – naopak – nikdo ´normální´ nepoužívá tak výraznou (a výrazně ´čitelnou´) mimiku, jako právě klauni (mimové obecně).
A to, že této mimice lze věřit právě jen v kontextu role, je, snad, také logické – klaun prožívající momentální osobní tragedii nesmí publikum deprimovat a navést ke hledání nejbližší vhodné větve (a kusu pevného špagátu), musí je rozveselit, rozesmát, ´rozšťastnit´. Od toho je klaunem.