mia 622

Proč se lidé ve středověku báli chodit do lesa?

Nejlepší odpověď
gecco

A fakt se báli???
Jak to víš???
:-O

Další odpovědi
ivzez

Nebáli se.

briketka10

Podle pověstí a bajek se v lese vyskytovali
hejkalové, čarodějnice a kdovíjaké bytosti,
proto se tam báli chodit.

led

Nemali mobil, aby si privolali pomoc.
V lesoch sa zdržovali okrem zvere a čarovných bytostí aj ľudia mimo zákon

anonym

Po tmě je to nepříjemné vždycky.

lexx

1.) poač tam sídlila nebezpečná divoká zvířata (vlk, rys, medvěd…) na které neměli vhodnou a účinnou zbraň
2.) bo by na ně hajný přišel a vzal by jim sekeru
3.) mohli tam zabloudit a netrefit zpátky domů

mirekborek

A proč by se báli oni nechodili lovit? Chodili že? A na druhou stranu neměli všechny zvířata domestikované nebo „vyzabíjené“ a zbraně také neměli tak dobré ale souhlasím s geccem jak to můžeš vědět? Tys tam byla?

zjentek

Věřili na duchy, stejně jako dnešní lidé. A ti, jak víme, s oblibou obývají temný dutiny a nejvíce dutiny starých stromů. Jenže tehdy byl každý duch špatný a zla se bojí všichni. Dnes už je ale jasný, že jsou zlí i hodní duchové a tak už se tolik nebojíme té přírody. A když se náhodou přeci jen bojíme, tak to tam raděj vykácíme a surovinu prodáme i s duchy zdarma.

Klaproth

Nebáli.

Šidlo

ľudia sa aj dnes boja ísť do lesa

a to sú lesy s vyznačenými trasami, sú často pokryté signálom a väčšina telefónov už má gps

aj tak občas niekto niekde umrie…medvede, priepasti, jaskyne, zlé počasie

setapouch

Středověký les se výrazně lišil od dnešního. Lesy byly husté a neudržované, podobaly se spíš pralesům, a plochou byly výrazně rozsáhlejší. V lesích byla nebezpečná zvěř – vlci, medvědi, rysi, zubři, i lidé mimo zákon (loupežníci, zbojníci apod.)… Do toho církevní báchorky a kdovícoještě.