Avatar uživatele
pizlicka

proc se lidé rozvadeji?

prosim o osobni zkusenosti.
Doplňuji:
aramah,otazka je pro ty,ktere zkusenosti maji.ty jdi na jine temata.tobe se nic nikdy takoveho prece nemuze stat.a kdyby nehodou,jiste budes vedet,jak problemy resit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4244 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Odpoveď byla označena jako užitečná

Hodně vypovídají tato dvě lapidární konstatování:

  • partneři se nedokáží vypořádat se skutečností, že vstupem do manželství si na polovinu omezí svoje práva a exponenciálně znásobí svoje povinnosti
  • partner do vztahu vstupuje s iluzí, že ona zůstane stále stejná a partnerka se bláhově domnívá, že ho předělá k obrazu svému.

Doplňuji:
Naše manželství trvá 39 roků a rozhodně to vždy nebyla procházka růžovým sadem.

Upravil/a: dudu

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?pizlicka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Plně souhlasím s dudu.
Já jsem též 36 let ženatý a doufám, že už se svou manželkou dožju.Moji rodiče by letos oslavili diamantovou svatbu, kdyby otec vloni nezemřel.
Můj osobní postřeh.Děti rodičů, kteří spolu vydrželi až do smrti se málokdy rozvádějí.Děti z rozvedeným manželství se rozvádějí daleko více a jejich manželství je málokdy stabilní (z vlastní zkušenosti s příbuznýma).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Proč?
Zeptej se sama sebe.....
Nemám stím zkušenost a snad už ani mít nebudu..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Co se rozčiluješ. Příčinou je vždy jeden z těch dvou nebo obá. Co chceš slyšet že za to může někdo jiný !!
Doplňuji:
Starší uživatelé to ví !
Nechlubím se. Jenom konstatuji. Moje manželství trvá 47 let. Krizí bylo také několik. Ale rozvádět se, abych zjistil, že jsem si pohoršil, tak to jsem opravdu nikdy nepotřeboval.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Nechce se jim řešit problémy. Utíkají od problémů, místo aby je řešili.
Doplňuji:
Nemám osobní zkušenost, nejsem ženat, pouze zkušenosti z okolí.

Upravil/a: david22

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Hele,já taky nejsem vdaná a tudíž ani rozvedená,ale rozvod je podobná situace jako rozchod-a rozcházela jsem se v životě několikrát-dosavadní partneři jdou od sebe.A důvody?Různé-jiný potencionální partner,nevyjasněné záležitosti,ne­vyzrálost,nepo­rozumění,neocho­ta cokoli řešit.....vidím rozdíl u rozvodu po pár letech manželství a u rozvodu,kde spolu dva lidi žili třeba 15,20 a více let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Nejčastějším důvodem rozvodu bývá manželství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Souhlasím s ostatními odpověďmi. Ptát se těch,kteří s rozvodem mají zkušenost,je celkem nesmysl. Jejich odpovědi budou prakticky vždy z jejich pohledu,tedy neobjektivní. Spíše by Tě měli zajímat názory těch déle ženatých/vdaných. Určitě znají takové případy ze svého okolí,případně svých kamarádů,známých,ap. Mohou se tedy snáze vyjádřit objektivně,protože nejsou přímými účastníky. A Tvé doplnění pro >aramah<,je,mírně řečeno neslušné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek