Avatar uživatele
Iskandar

Proč se lidé hádají v internetových diskuzích? Proč se vzájemně napadají? Jak na to (ne)reagovat?

Dobrý den.
Dnes večer jsem se zúčastnil internetové diskuze u živého vysílání. Volně se tam přidávali příspěvky s možností palců nahoru a dolu.
Nechápu však, proč někdo je schopen napadat někoho a psát o diskutujícím, že má trapné příspěvky (i když má výrazně vysoký počet palců nahoru) nebo ať přenos nekomentuje. Popř. pak pod další jeho příspěvky dává palce dolu a ve svých příspěvcích pak používá jeho nickname, aby o něm celou dobu vtipkoval.
Jak byste se v takovém případě zachovali vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Nazdar Bazar před 3908 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Dobré je se takových horlivých diskuzí zdržet. Když vidím, že je to žranice na život a na smrt, tak radši uteču z té diskuze. Nemá to cenu, je to ztráta času.

Něco podobného se děje i tu, kdy jeden uživatel mě tu podobně napadá, vím, že to není nic příjemného, ale zas abych ztrácel hodiny čas řešením toho všeho, za to mi to nestojí. Řeknu svůj názor a prosím 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

Bohužel, do mnohých internetových diskuzí (nebo do téměř každé) vleze nějaký element, jehož záměrem je diskuzi zkazit, účastníky rozhádat a přitom vystavit na odiv šíři své vulgární slovní zásoby. Baví se tím? Měl špatný den? Nic jiného neumí?
Může jít i o člověka, který má vyhraněný, neměnný názor. Názor, který považuje za „svatý“. Je na to citlivý a už jen existenci jiného názoru považuje za nepřípustné. Nelze s ním diskutovat, protože toho není schopen. Nechce diskutovat. Chce slyšet, že s ním souhlasíte. Má k tomu vrozenou dispozici? Je tak vychován? Má z něčeho strach? Má ve věci, jíž se diskuze týká, nějakou velmi nehezkou zkušenost?

Že mám trapné příspěvky? „Opravdu mě mrzí, vážený, že u mých příspěvků zažíváte pocity trapnosti. Ale vždyť je nemusíte číst.“
Abych nekomentoval přenos? „Je mojí věcí, co budu komentovat a co nikoli. Vy na to nemáte vliv.“
Zkusit reagovat čistě na diskuzi samotnou. Útoky ignorovat a nepoužívat stejný způsob vyjadřování. Ustupovat pod takovým nátlakem z diskuze se nezdá správné. Pokud to agresor chtěl, tak dosáhl svého. Ale někdy to je nejmenší zlo. Internetová anonymita má i své zápory.
Do diskuzí, které jsou už rozhádané nebo jim to zjevně hrozí, se ani nazapojovat. Je spousta zajímavějších činností, než ztrácet čas v diskuzích bez úrovně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet