Avatar uživatele
dudu

Proč se letos příroda chová poněkud zmateně?

Už několik dnů při pohledu z okna /severně od Brna/ obdivujeme kvetoucí keř šeříku. Někde v Čechách údajně rozkvetly jabloně. Naproti tomu do středních Čech neobvykle brzy přilétli havrani.
Co se nám naše matka příroda těmito rozporuplnými událostmi vlastně snaží naznačit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3507 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Roman71

Ona ta lidská „péče o přírodu“ je poslední dobou dost kontraproduktivní. Není se čemu divit, že se celý ekosystém chová poněkud zmateně. Každý neuvážený zásah spustí prapodivnou odezvu, systém akce a reakce :)

A mimo jiné, 80% vykácených deštných pralesů, skleníkové plyny, znečišťování životního prostředí.. Všechno to lidské konání nechá na přírodě své stopy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Tebou popisované jevy neznačí vůbec žádné globální změny v „chování přírody“, poněvadž toto se děje už od pradávna.
Rostliny, stejně jako živočichové citlivě reagují na vlivy počasí a pokud k nějakým lokálním výkyvům dojde, jednoduše zareagují – z našeho pohledu zmateně. Sám jsem už viděl na jabloni květy s plody, totéž na švestce, podzimní až zimní květy již mnohokrát, stejně jako zimní ptáky koncem chladného léta atd.
A pokud chceš odpověď co nám tímto příroda chce říci, tak snad jen to, že „toto počasí mně k mému jednání vyhovuje“ ))
Zkušenost i studium přírody

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

že větru, dešti neporučíme…že se co by lidstvo ženeme do vlatní záhuby…a že se matička příroda těší, až si od nás lidí konečně oddychne…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BlackTerry

Protože lidé svým zásahem do přírody mění ekosystém(y). Matička příroda má hlavně toho všeho už dost a docela důrazným způsobem nás na to upozorňuje. (ale lidi furt nic)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

Podle mě se příroda chová zmateně už tak přibližně od roku 1993.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek