Banshee

Proč se kurzy měn neustále mění?

Proč prostě není jedna pevná hodnota?

Nejlepší odpověď
quentos

protože měny se dostávají do různých situací, kurz tedy vyjadřuje aktuální stav v tomto ohledu: zvyšuje či snižuje se zájem o danou měnu do zahraničí a to ovlivňuje její kupní sílu.
Jeden příklad za všechny, po 11. září 2001 dramaticky klesla kupní síla amerického dolaru, protože zájem o něj v zahraničí logicky oslabil.
Doplňuji:
*ze zahraničí

Další odpovědi
Drap

Aby se dala vyjádřit aktuální hodnota. Ty doby, kdy ceny byly stálý jsou už dávno pryč

Michal Kole

taky třeba prodej a nákup zahraničních akcií a podobného „sortimentu“