szylaj

proč se, když si osladím čaj ohřátý v mikrolvce, na hladině objeví takové malé pěnové bublinky, ale na normálně uvařeném

Doplňuji:
proč se, když si osladím čaj ohřátý v mikrolvce, na hladině objeví takové malé pěnové bublinky, ale na normálně uvařeném čaji (konvice, pytlík, atd.) ne ?

Nejlepší odpověď
Funna

možná proto, že molekuly vody ohřáté v mikrowejvce při slazení stále ještě kmitají…ono to chvíli trvá, než se zastaví…nic lepšího mne nenapadá…