e1232851@trb

Proč se k vrtulníku utíká skloněný?

Nejlepší odpověď
Drap

Proto, aby se snáze překonal odpor vzduchu, který rotor vytváří.

Další odpovědi
led

Pretože nikto nechce spáchať sebevraždu sťatím.
Na druhej strane rotujúce vrtule vytvárajú pretlak vzduchu, ktorý sa v podobe silného vetra snaží od vrtulníku uniknúť. A ako sa kráča proti vetru? Nie s hlavou hrdo vztýčenou, ale so sklonenou hlavou ľahšie prekonávate vytvorený vietor, ktorý by vás inak šľahal do tváre a očí.

mojitek

tak budto se uklání -a tím vzdává hold tomu úžasnému stroji.Anebo má škebli skloněnou-zkrátka aby o ní taknějak nepřišel…

lexx

podvědomě ze strachu před vrtulí a vzdušným vírem