Miroslavst

Proč se jmenuje houskový knedlík houskový, když se do něj nedává jen houska?

Dávají se rohlíky, u těch kupovaných v sáčku jsou dokonce i burizony.
Proč tedy? Vždyť třeba bramborový je z brambor

Nejlepší odpověď
quentos

jak by se měl jmenovat? Houskovo-rohlíkovo-burizonovo-osatniový?
U nich můžem bejt rádi, že se v nich kus tý housky najde.

To máte jako u „zaručeně italského“, „zaručeně amerického“ apod. zboží, které je stejně z Číny, a to, co je odkudkoliv, jenom Vám odpřísáhnou, že ne z Číny, je taky z Číny…

Další odpovědi
hanulka11

Nemusí se jmenovat houskový -může být i kynutý s houskou

verka

To je nadčasový název. V budoucnu se totiž jako příloha nakrájí jenom houska na plátky, to bude nejlevnější!

rosa

Houska je rohlík. To znamená, že tento knedlík obsahuje určitý podíl housek – rohlíků. Proto houskový knedlík. Do bramborových se dávají jen brambory.

elektrikář

Moje maminka dávala osmaženou houstičku na másle i do bramborových knedlíků. Vonělo z nich přepuštěné máslo a byla to dobrota.

BEAES

když nemáš rád housky,tak kupuj bramborový…