Avatar uživatele
Lucijej

Proč se ještě v dnešní době některým psům kupírují uši a ocas?

Vždyť v dnešní době přece už nehrozí vlci, kteří by pasteveckým psům uši potrhali a tupírování ocasu už vůbec nechápu, vždyť je to jen zbytečné mrzačení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Gorbell, prkýnko před 4395 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kupírování uší je zákonem zakázané mnoho let a pokud někdo přiveze psa s kupírovanýma ušima ze země,kde je to ještě povoleno,nesmí se s ním zúčastnit ani žádných veřejných kynologických akcí.Kupírování ocasu zatím zakázané není,ale mnoho zemí tě s takovým psem nevpustí .Já sama jsem před časem získala čtyřletého psa,který sice neměl kupírované uši,ale ocas a bylo mu 5let,když jsem jej hlásila na světovou výstavu do Německa v r.2003 a dostal vyjímku,že je starší pěti let,ale to bylo naposled kdy se to mohlo.Pro zajímavost-v naší třídě bylo 14přihlášených psů,byli jsme 2.nasvětě,ale ze všech přihlášených jsme byli jediní bez ocasu až jsem se styděla,třebaže jsem v tom byla nevinně. Já nikdy svoje psy neuřezávala a z hlediska lékařského zákroku je pro psa veškerá tato úprava jen estetická a modní záležitost.Ku­pírování uší ,které se provádí v narkoze není pro psa zdalekatak bolestivé jako když třídenímu štěněti chovatel odkrojí ocas.Ocas je součástí páteře a štěně je v té době slepé,hluché,.ale vnímavé na bolest.Když na něj psí máma šlápne,dovede se pěkně ozvat.Myslím,že pokud má zákon chránit zvíře proti týrání a kupírování uší je zakázané,tak tzv.kupírování ocasu by bylo mnohem potřebnější zakázat.A to se neptej,co se děje u hospodářských zvířat,jaké zákroky nejsou zakázané! Ten zákon prostě není dobrý a skutečné problémy neřeší. Tu otázku jsi měla položit spíše našim zákonodárcům než sem do odpovědí.......:D P.S. Tupírování je úprava účesu,kupírování je zkracování ušních boltců a ocasů u zvířat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
samicek333

Zbytečné mrzačení? Psi to tak neberou, berou to prostě tak, že jsou takoví, kupírování se provádí, když jsou ještě malí, takže si to ani nepamatují a ani by je to nemělo bolet. Vím, že kupírování je zakázané, ale i mně se nějací psi prostě líbí víc s krátkým ocasem a ušima dolu – např. boxer. I když je s dlouhým ocasem pěkný, s krátkým se mi líbí víc. Asi špatný příklad, ale dělá se to jen kvůli vzhledu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek