Proč se ještě prodávají gumičky na pletení náramků, když z nich může bát rakovina?

Doplňuji:
Jak poznám jestli kupuju ty závadné gumičky? My u nás máme v obci takový obchod se smíšeným zbořím (nejsu to větnamci) a tam mají ty gumičky, sáček fumiček za 20 kč, myslíte že i ty jsou závadné?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

MirKop: To je přesně ono, zejména malé děti mohou tyto ftaláty ožužlávat a vtom je to nebezpečí.http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Ftal%C3%A­1ty
Doplňuji:
Co se týče ftalátů, tak taky není moc dobré to mít na kůži. Prostě kupuj originály.

Další odpovědi
MirKop

Já něvěřím, že to může způsobit rakovinu… Pokud si chce dát někdo gumičky k obědu tak asi ano… Jinak originální Rainbow loom je neobsahují, to jenom ty vietnamské ,,šmejdy,, ( ale origoš jsou drahý)
Doplňuji:
Na krabici od originálních rainbowek je napsáno 8+

anonym

Ať se z nich rakovina bojí! To je jen dobře – konečně něco, co opravdu funguje!

marci1

Ty originální jsou o.k. Jsou dražší, ale vyhovují všem předpisům.
http://www.sty­lovenakupy.cz/Ra­inbow-Loom-Starter-Kit-set-d4260.htm

Daniel16

Způsobit rakovinu můžou jen padělky z Číny a ne originální, ne?

zzzzz

Z Mitalu a jinných smradlavých firem je taky rakovina, tak proč je nikdo nezakáže?

Gumičky nežužlej, nejsou k jídlu. 🙂