Fun1k

Proč se instalátory někdy nazývají Wizard – česky čaroděj?

Nejde o to, že by mi to bylo proti srsti, spíš jen o to, že je to docela zábavné, když se nad tím zamyslíte. Viz třeba tento obrázek.
http://cheezbur­ger.com/6514082­560
Ale nikde jsem nenašel, proč to tak je.

Nejlepší odpověď
Velda

Wizard česky neznamená jen čároděj, ale i machr nebo génius (Což čaroděj je.) a kořeny bych hledat spíš tady. Ten Wizard je tedy jednoduše machr v oboru nebo chceš-li kouzelník, který tak složitou věc jako je instalace SW vyřeší za tebe a ty jen párkrát klikneš. Všechno je tak jednoduché a inuitivní. Kdyby sis to totiž chtěl udělat ručně, musíš (Teda z toho, co instalátory běžně dělají.) program rozbalit, poté ho přesunout do místa, kde bys ho chtěl mít nainstalovaný, podle toho upravit registry a asociovat s některými typy souborů, přídat do kontextové nabídky, pak samozřejmě přidaz zástupce na plochu a do nabídky Start, pak přidat do programů po spuštění či to volitelně přidat jako systémovou službu, provést nějakou základní konfiguraci programu podle systému (opět volitelně), nabídnout restartování počítače, integrovat do různých programů (Což je v podstatě celý předchozí postup znova ala Deja Vu.) a ještě moc reálně nedokážeš odhadnout, jak dlouho ti to bude trvat a vtom Wizardu vidíš průběh instalace. Třešničkou je pak, že ti může případně u větší instalace říct, kdy vyměnit CD/DVD za další v pořadí a tak dále. Taky za vás může zkontrolovat aktualizace na internetu a rovnou je stáhnout, aby jste to vy nedělal ručně.

Tak proto Wizard. 🙂

Další odpovědi
Fyzik

Myslím si, že o to šlo, udělat instalaci aplikace zajímavou. Žádný jiný význam bych v tom nehledal.