Fly

Proč se Horatio Nelson dal k námořnictví již ve svých 12 letech, i když to byl syn faráře?

Nevíte to někdo, prosím? Moc děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

Láska k moři, úmrtí matky.

Horatio Nelson se narodil 29. září 1758 v rodině reverenda Edmunda Nelsona na pobřeží Severního moře v hrabství Norfolk. Byl třetí nejstarší z celkem osmi dětí. V deseti mu zemřela matka.
Podle dohody a tehdejšího zvyku se měli o dvě nejstarší děti postarat dva bratři Nelsonovy matky. Z nejstaršího bratra se stal díky tomu úředník.
Poté, co byl jeho strýc Maurice Suckling jmenován kapitánem 64dělové lodi RAISONNABLE, se i on rozhodl pro námořní kariéru a ve věku dvanácti let se stal na strýcově lodi přímo podporučíkem.

Zdroj: http://irefera­ty.lidovky.cz/100/2069­/Nelson-Horatio

1popelka1

Anna, zrovna tohle jsem chtěla napsat.
Paradoxem bylo, že trpěl mořskou nemocí 🙂

Podle dohody a tehdejšího zvyku se měli o dvě nejstarší děti postarat dva bratři Nelsonovy matky. Nelson se ve svých dvanácti letech rozhodl stát námořníkem, a tak byl poslán za druhým strýcem, Mauricem Sucklingem, který byl v té době námořním kapitánem. http://refera­ty.atlas.sk/prak­ticke-pomocky/zivoto­pisy/386/hora­tio-nelson-zivotopis

annas

Popelko, dnes odpovídáme na stejné otázky. Jednou jste rychlejší Vy, jindy já.

kropitko

Hele Annas,to odněkud znám?!:-),pamatujete na naše začátky,jak jsme se honily u odpovědí????

annas

Dobře si vzpomínám. Někdy je to opravdu o fous. Ale člověk znalý poměrů na Odpovědích si uvědomí, že dotyčný nekopíroval, ale byl pomalejší.

annas

Ano, vzpomínám. Někdy je to opravdu o chloupek.