Avatar uživatele
sabiness

Proc se hodinky většinou nosi na leve straně ruky???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, tornadolou před 4496 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Děda Louda

Většina lidí je pravorukých, nosí tudíž hodinky na ruce, kde jim méně překážejí a jsou také samy v menším ohrožení, tedy na levačce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
WeeBear

Na to nemůžu odpovědět, kdykoliv jsem totiž měla hodinky, tak na pravé ruce. (pozn. jsem levačka 🙂 )

Ono jde možná o to, že ženy (i muži) mají ve zvyku (neplatí to o všech), že nosí hodinky, i tašku (kabelku) na opačné straně, než píší. Praváci na levé, leváci na pravé.. Ale to je jen moje převážná zkušenost, můžou se najít i jiné názory a zkušenosti. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

Protože se zapínají pravou rukou která je obratnějši.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

docela jsem se pobavila levá strana ruky …inu budiž

také možná jedna z možností ......
Přechod na striktně levoruké nošení hodinek zřejmě přišel až se druhou světovou válkou, kdy armáda nakoupila svým jednotkám hodinky s korunkou na pozici tři a ty bylo tehdy potřeba natahovat, což na pravičce není žádná legrace (zkuste si to prohodit — já je vždy musím sundat).....dál čti v odkazu

Zdroj: http://www.chro­nomag.cz/111571_i­tem.php

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pravá ruka je zpravidla silnější, takže když nějaký pobuda kradl hodinky z pravé ruky, tak nedostal levačkou takovou ránu do zubů jako když dostal pravačkou. Takže se ustálilo: levá nosí, pravá bije!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek