sabiness

Proc se hodinky většinou nosi na leve straně ruky???

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Většina lidí je pravorukých, nosí tudíž hodinky na ruce, kde jim méně překážejí a jsou také samy v menším ohrožení, tedy na levačce.

Další odpovědi
WeeBear

Na to nemůžu odpovědět, kdykoliv jsem totiž měla hodinky, tak na pravé ruce. (pozn. jsem levačka 🙂 )

Ono jde možná o to, že ženy (i muži) mají ve zvyku (neplatí to o všech), že nosí hodinky, i tašku (kabelku) na opačné straně, než píší. Praváci na levé, leváci na pravé.. Ale to je jen moje převážná zkušenost, můžou se najít i jiné názory a zkušenosti. 😉

lexx

Protože se zapínají pravou rukou která je obratnějši.

hanulka11

docela jsem se pobavila levá strana ruky …inu budiž

také možná jedna z možností ......
Přechod na striktně levoruké nošení hodinek zřejmě přišel až se druhou světovou válkou, kdy armáda nakoupila svým jednotkám hodinky s korunkou na pozici tři a ty bylo tehdy potřeba natahovat, což na pravičce není žádná legrace (zkuste si to prohodit — já je vždy musím sundat).....dál čti v odkazu

Zdroj: http://www.chro­nomag.cz/111571_i­tem.php

venkovan

Pravá ruka je zpravidla silnější, takže když nějaký pobuda kradl hodinky z pravé ruky, tak nedostal levačkou takovou ránu do zubů jako když dostal pravačkou. Takže se ustálilo: levá nosí, pravá bije!