Lukasy

Proč se hodinky nosi na leve ruce? a proč zasnubni prstynek na prsteničku?

Doplňuji:
hanulka11: To s těma prstama je super a maliček je co? jen, že je malej nebo má taky nějaky takový vyznam?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde si to přečti
http://www.chro­nomag.cz/clanek/2005-02-08/proc-se-hodinky-nosi-na-leve-ruce.html
a o prstech se praví toto
První prst, tedy palec, představuje vaše rodiče.

Zkuste rozdělit palce od sebe. Jde to, protože palce představují vaše rodiče a vy je dříve či později opustíte. Odstěhujete se, začnete žít svůj život.
Druhý prst, ukazováček, představuje vaše sourozence.

Nyní palce opět spojte a pokuste se od sebe oddělit ukazováčky. Stejně jako v případě palců to půjde. I vaši sourozenci od vás časem odejdou nebo vy odejdete od nich. Založíte si vlastní rodiny a budete si žít své životy.
Třetí prst, prostředníček, představuje vás samotnou.

Vy jste pevný bod vašeho světa. Proto mějte prostředníčky stále pevně spojené, kloub na kloub.
Čtvrtý prst, prsteníček, představuje životního partnera.

A zde je odpověď na naši otázku. Když se pokusíte rozpojit prsteníčky, aniž byste rozpojili další prsty, nepůjde vám to. Nerozpojené prsty tvoří něco pevného, při troše fantazie uzavřený kruh a kruh odjakživa symbolizuje bezpečí. S naším partnerem se přeci cítíme v bezpečí, a proto si ho chceme vzít, mít s ním děti a žít šťastný a naplněný život.
Doplňuji:
nevím -malíček je trpaslíček :D:D:D

Další odpovědi
bolak

K těm hodinkám: Praváci píšou pravačkou, tudíž ji maj obratnější a když si nasazujou nebo sundávaj hodinky, tak k tomu použijou pravou ruku a hodinky si tedy nasazujou na levou. Leváci to dělaj zase naopak.

Zkus si jako pravák nasadit hodínky levačkou na pravou ruku, případně levačkou nastavit čas nebo je jinak ovládat, pokud na nich máš třeba kalkulačku nebo šicí stroj, uvidíš že ti to moc nepude.

Sůwa

K těm hodinkám bych viděla ještě další možnost – pravák pravou rukou dělá většinu věcí a mohl by při tom hodinky poškodit, levák zas naopak. Stejně už skoro nikdo hodinky na ruce nenosí – na co máme mobily? ( mimo jiné )

bolak

jó, prsty sou super věc!