Avatar uživatele
vivatisCZ

Proč se herci ve filmech nejmenují jako ve skutečnosti?

Pochopím ještě příjmení, že jo.Se tam různě vdávají a rozvádějí, ale i když by to taky mohlo být podle skutečnosti, že třeba Dana Morávková se vdá třeba za (v tom filmu) Martina Dejdara tak by prostě v tom filmu byla Dana Dejdarová.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, bolak, Poklička před 4044 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Když jsem byla malá, tak mě to hrozně mátlo a nechápala jsem, proč se ty lidi pořád přejmenovávají. Ale vem si, že třeba ze hry Romeo a Julie byl najednou Radek a Kristýna :o)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Led_

Táto „zaujímavá Myšlienka“ bola v začiatkoch filmu dosť rozšírená. Len pozrite obdobie zlatého veku grotesky – názov filmu sa skladá z mena herca (jeho umeleckého mena) a príbehu
Neskôr sa od toho upustilo, rozšírením filmovej produkcie vznikali nové spoločnosti a bolo treba aj rozlíšiť filmy.
Stačí úplne keď, stále vidíme, či počujeme jedných a tých istých hercov v rôznych príbehoch, takže pomaly daný príbeh v inom podaní si ani nevieme predstaviť. :(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Protože jsou to herci a ve filmu nejsou za sebe, ale za své postavy. ale je pravda, že občas, zejména v nezávislých filmech jsem slyšela, že jména používali svá vlastní – tedy křestní. nebo pokud vystupují v cameo roli, tak tam jsou za sebe zcela. Napadá mě, jak těžko by se „točily“ životopisy. Místo o Hitlerovi by to najednou bylo třeba o Pavlu Liškovi…a lidé by ho chudáka měli za nácka…
Někdy si ale stejně lidé tak ztotožní herce s postavou, že mu ani jeho jménem neřeknou – nebo ho dokonce ani neznají. Nemocnice na kraji města je v tomto směru legendou, ale v době dnešních rychloseriálů – třeba Ulice – bude spíš kdekdo znát a oslovovat jinak neznámého herce jménem jeho postavy než jeho vlastním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Příběh, námět a scénář, všechno je napsaná dávno před tím než je vypsanej konkurz na herce, tudíž by se všechno potom muselo měnit. Navíc, jak říká Luciájéje, třeba v historickejch filmech, kde by se třeba Tutanchámon menoval Honza, tak by to poněkud mátlo. Taky by to bylo matoucí v tom smyslu, že by člověk mohl nabýt dojmu, že postava ve filmu je vlastně onen herec, a né pouze postava…

Přesto v některejch filmech tomu tak skutečně je, že má postava jméno jako herec, ale je to spíš zajímavost. Někdy je to čistá náhoda, někdy režisér jméno postavy na poslední chvíli změní a jindy je to tak že scénárista je zároveň i režisér budoucího filmu rovnou počítá s tím, že tuhle postavu bude hrát ten a ten a roli mu napíše přímo na míru. Taky se někdy stává že se ve filmu někdo kdo hraje sám sebe jako herce > http://www.csfd­.cz/film/4871-v-kuzi-johna-malkoviche/za­jimavosti/

A co se týče toho prvního příkladu, tak třeba v seriálu Kancl jsou čtyři herci, kteří mají v seriálu stejné jméno jako ve skutečnosti. Angela (Angela Kinsey), Oscar (Oscar Nunez), Phyllis (Phyllis Smith) a Creed (Creed Bratton). > http://www.im­db.com/title/tt038667­6/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Mohlo by to být, ale neni. Film se točí podle scénaře a záleží na autorovi, jaká zvolí jména.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek