vivatisCZ

Proč se herci ve filmech nejmenují jako ve skutečnosti?

Pochopím ještě příjmení, že jo.Se tam různě vdávají a rozvádějí, ale i když by to taky mohlo být podle skutečnosti, že třeba Dana Morávková se vdá třeba za (v tom filmu) Martina Dejdara tak by prostě v tom filmu byla Dana Dejdarová.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Když jsem byla malá, tak mě to hrozně mátlo a nechápala jsem, proč se ty lidi pořád přejmenovávají. Ale vem si, že třeba ze hry Romeo a Julie byl najednou Radek a Kristýna :o)

Další odpovědi
Led_

Táto „zaujímavá Myšlienka“ bola v začiatkoch filmu dosť rozšírená. Len pozrite obdobie zlatého veku grotesky – názov filmu sa skladá z mena herca (jeho umeleckého mena) a príbehu
Neskôr sa od toho upustilo, rozšírením filmovej produkcie vznikali nové spoločnosti a bolo treba aj rozlíšiť filmy.
Stačí úplne keď, stále vidíme, či počujeme jedných a tých istých hercov v rôznych príbehoch, takže pomaly daný príbeh v inom podaní si ani nevieme predstaviť. :(

Damiana

Protože jsou to herci a ve filmu nejsou za sebe, ale za své postavy. ale je pravda, že občas, zejména v nezávislých filmech jsem slyšela, že jména používali svá vlastní – tedy křestní. nebo pokud vystupují v cameo roli, tak tam jsou za sebe zcela. Napadá mě, jak těžko by se „točily“ životopisy. Místo o Hitlerovi by to najednou bylo třeba o Pavlu Liškovi…a lidé by ho chudáka měli za nácka…
Někdy si ale stejně lidé tak ztotožní herce s postavou, že mu ani jeho jménem neřeknou – nebo ho dokonce ani neznají. Nemocnice na kraji města je v tomto směru legendou, ale v době dnešních rychloseriálů – třeba Ulice – bude spíš kdekdo znát a oslovovat jinak neznámého herce jménem jeho postavy než jeho vlastním.

bolak

Příběh, námět a scénář, všechno je napsaná dávno před tím než je vypsanej konkurz na herce, tudíž by se všechno potom muselo měnit. Navíc, jak říká Luciájéje, třeba v historickejch filmech, kde by se třeba Tutanchámon menoval Honza, tak by to poněkud mátlo. Taky by to bylo matoucí v tom smyslu, že by člověk mohl nabýt dojmu, že postava ve filmu je vlastně onen herec, a né pouze postava…

Přesto v některejch filmech tomu tak skutečně je, že má postava jméno jako herec, ale je to spíš zajímavost. Někdy je to čistá náhoda, někdy režisér jméno postavy na poslední chvíli změní a jindy je to tak že scénárista je zároveň i režisér budoucího filmu rovnou počítá s tím, že tuhle postavu bude hrát ten a ten a roli mu napíše přímo na míru. Taky se někdy stává že se ve filmu někdo kdo hraje sám sebe jako herce > http://www.csfd­.cz/film/4871-v-kuzi-johna-malkoviche/za­jimavosti/

A co se týče toho prvního příkladu, tak třeba v seriálu Kancl jsou čtyři herci, kteří mají v seriálu stejné jméno jako ve skutečnosti. Angela (Angela Kinsey), Oscar (Oscar Nunez), Phyllis (Phyllis Smith) a Creed (Creed Bratton). > http://www.im­db.com/title/tt038667­6/

Drap

Mohlo by to být, ale neni. Film se točí podle scénaře a záleží na autorovi, jaká zvolí jména.