dmatejek777

Proč se Formulím mění při závodě kola?

Doplňuji:
Myslím během závodu po dost krátké době. U normálních aut se tak často gumy nemění

Nejlepší odpověď
anonym

Někdy proto, že se změnily vlastnosti povrchu dráhy (teplota, vlhkost) a někdy proto, že jsou prostě opotřebované.
Proč se mění pneu na běžných autech??

Další odpovědi
itom82

Teď sem měnil kola na svém autě měl sem je sjetý skoro do hladka a ježdění na nich bylo celkem o hubu a to jezdím asi o 2 třetiny pomaleji než F1 takže s ohledem na fakt že se opotřebovávají mnohem rychleji než na běžném autě je asi nutnost kvůli bezpečí pilota měnit.
Další fakt je přilnavost a určitě hraje roli i počasí a teplota

cochee

Mimo jiné, protože to přikazují aktuální pravidla. Každý jezdec má do závodu „suché“ pneu ze dvou různých směsí, předchodné a mokré po jedné směsi. Je-li závod jet za sucha, musí jezdec přezout tak, aby využil obě „suché“ směsi pod trestem vyloučení z klasifikace. Blíže viz zdroj.

Zdroj: http://f1spor­t.autorevue.cz/spor­tovni-pravidla#12

Emefej

Kdybys měl na normálním autě pneumatiky z takové směsi jako mají formule, taky bys je s ohledem na jejich životnost měnil velmi často. Kdybys s normálním autem jezdil stylem, jako jezdí formule, taky bys přezouval častěji.

Xantyp

Občas formule dostane defekt.

Funna

když pomineme to, že se případně může změnit povrch vozovky a budeme předpokládat, že je na povrchu silnice jsou stále stejné podmínky, tak i tak budou muset F1 zajíždět do boxů na výměnu pneu, protože při takových rychlostech se pneumatiky enormě opotřebovávají…tak­že pokud začneš jeztit v provozu průměrnou rychlostí 250km/hod (ne kolem 50–80, podle toho kudy jedíš), tak budeš muset měnit gumy stejně jako při F1…pro příklad pro Bugatti Veyron je při 405km/hod je dojezd jeho pneu jen 50km…