sigi

proč se Eropa jmenuje Evropa

proč a kdo pojmenoval kontinenty

Nejlepší odpověď
LuciJe

Název EVROPA je starý téměř čtyři tisíce let – dochoval se už v semitských nápisech z 2.tisíciletí před naším letopočtem. Vznikl z akkadského ereb nebo irib – večerní soumrak. Západ slunce, tedy země, kde zapadá slunce. Později přejali tento název Řekové, kteří jím pojmenovali dceru asyrského krále. Krásnou Európu unesl zamilovaný vládce bohů Zeus na Krétu.

O ostatních světadílech pod odkazem níže

Zdroj: http://www.zsdo­brichovice.cz/pro­gramy/zemepis/naz­vy_svetadilu.htm