fcoop

Proč se dříve považovala oblast „trojúhelníku“ = „Solar plexus“?

za centrum myšlení? O mozku tehdy neměli ponětí.
I dnes ovšem existuje dost lidí,kteří jsou na tom podobně.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Skrze toto místo vstupuje oživující zachvívání do nervového systému SYMPATHIKU a PARASYMPATHIKU, jehož prostřednictvím proniká až do mozkové části Hypothalamu. Odtud je přenášeno toto základní oživující zachvívání k ostatním orgánům mozku, zejména však ke žláze Hypophysis, která je v určitém smyslu doslova výrobní a poštovní služebnou těla. Z Hypofýzy proudí trvale do celého tělesného aparátu až na tisíce jemně odlišných látek, které nesou sdělení jednotlivým orgánům těla pro jejich správnou činnost. Tak právě tímto způsobem pracuje neuvědomělé oživení těla skrze orgány, které jsou v automatické činnosti i bez jakéhokoliv našeho vědomého ovlivnění (srdce, plíce, atd.). Ve skutečnosti jsou tyto orgány udržovány v činnosti částí vyzařování ducha, jež proudí do těla v místě Solaru plexis. Toto místo tak můžeme nazvat duchovně bytostným spojením.

Sluneční pleteň – nervový systém Solar plexus – přitahuje k tělu vlákna spojení s jemnějšími záhaly lidské existence, na jejichž nejvyšším místě nalézá se samotný lidský duch – základ bytí pozemského člověka.

dál čti v odkazu

Zdroj: http://www.vo­dasvetla.cz/6-mozek/SLUNECNI_PLE­TEN.htm