štamgast

Proč se dřív hrál fotbal na škváře?

Možná i teď se ještě někde hraje…

Nejlepší odpověď
Lamalam

Protože trávník je drahý.

Další odpovědi
Dismas

Lamalam: Ani ne tak trávník, jako jeho údržba: zalévání, sekání…

BANAN93

do dneška mám na koleni zbytek po jednom zimním skluzu (škvára zadřená), jde o to, že trávník potřebuje odpočinek (když bude 10 hodin denně vytížen – tak krásný nebude) a v dřívějších dobách ještě nebyla technologie umělé trávy dostupná jako dnes – teď už je to jen otázka financí – škváru jsem nesnášel

VeRe1983

Zajímavá otázka. Tedy z hlediska, proč ausgerechnet škvára a ne třeba beton. Proč ta hromada hnusných částeček, které se zadírají pod kůži a hrát na nich si žádá obrovské sebezapření. Já lituji brankáře, to muselo být peklo.

anonym

Protože většina vesnických hřišť (tkzv. pralesní liga) NEMĚLA NA TO aby si pořídila umělý trávník.
To na jednu stranu a na druhou, ono na to ani nebylo, protože byly důležitější věci než umělý trávník.

Kryšpín

Nýní se hraje na trávě, škvára se dává bokem případně na dohodnutý výsledek