Bestsoldier

Proč se doporučuje za bouřky zavírat okna a dveře na domech?

Nejlepší odpověď
Drap

Aby vítr a vzniklý průvan okna a dveře nerozbil . A taky z důvodů, aby dovnitř nenapršelo.

Další odpovědi
anonym

k Drapovi ještě doplním – prudká teplotní změna.
ad led, kulový blesk je velice vzácný, ale pokud udeří, nějaká okenní tabulka pro něj není žádná překážka, má mimořádnou kumulaci energie schopnou daleko razantnějších efektů.
viz trochu osvěty:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ku­lov%C3%BD_blesk

led

Neprší dovnútra a nie je prievan.
Jediné nebezpečie otvoreného okna z blesku je v prípade guľového blesku, ale tie nie sú časté.

Tak snad nehodlaš poslouchat ten rachot ne? :D
Doplňuji:
Jinak samozřejmně je to bezpečnejší ;)

david22

Asi kvůli blesku.

Janasa

Díky za odpovědi, většinu jsem netušil, příště tedy raději taky zavřu a ne jen kvůli tomu, aby mi do pokoje nenapršelo 🙂