iwetax

Proč se dívám šéfovy do očí?

Jsem obyčejná dělnice a na dílně kolem mě běžně chodí třeba majitel firmy, generální ředitel , obchodní ředitelka a moc je nevnímám. Jenže když jde kolem výrobní ředitel, takn ho zaregistruji bočním pohledem a kouknu se mu zpříma do očí! Je to pěkně hnusný, nevím PROČ to dělám? Je to jako by podvědomě. Připadám si jak blbec, jak to nedělat?

Odpovědi
Damiana

Je to normální. Spíš mě zaráží proč ignoruješ ty ostatní, že ti ani „nestojí“ za pohled. Jo, a nevypadá ředitel náhodou jako Kevin Costner (nebo … – dosaď podle libosti)? Pak se jaksi není čemu divit. 🙂
Doplňuji:
ad Led: Zjevně se mýlíš! Tazatelka píše, že kolem ní všichni tito papaláši BĚŽNĚ chodí, ale na ty ona s prominutím kašle. Sleduje jen direktora výroby. Odpovídám tedy na její otázku. 🙂

led

To je úplne v poriadku.
Lepšie je povedať očami, než si vyrečniť výpoveď.
PS.
Možno to on chápe ako vašu radosť z práce, alebo že ho rada vidíte… :)
Doplňuji:
AD Damiana:
prepokladám, že -majitel firmy, generální ředitel , obchodní ředitelka- sú príliš vzdialení od obyčajného pracovníka (sú na úrovni vzdialeného božstva), zjavne spolu často nekomunikujú, kdežto -výrobní ředitel- chodí do výroby častejšie a je k radovým pracovníkom bližšie.

arygnoc

je to v poriadku.
keď sa mi niekto nedíva do očí, premýšľam, prečo.

led

AD Damiana
bežne chodiť okolo, nemusí znamenať všímať si, venovať pozornosť…
Určite sa vám stáva, že denne chodíte okolo nejakého človeka, alebo hoci aj novinového stánku (kde pravidelne nenakupujete) všimli ste si, kto tam predáva?
Takýto test po návšteve pracoviska som svojho času dala svojim žiakom a len jeden sa ukázal ako všímavý

Damiana

Tak v tomto případě bude nejspíš Iweatax ta všímavější – ostatní členy podniku registruje (neboť vypsala přesně, o které se jedná), ale zajímá ji speciálně jeden z nich. Myslím, že je to docela jasné, víc bych to neřešila. 🙂