Lucyfer

Proč se děti nerady oblékají?

Většinou nalezneme odpověď na způsob, jak děti obléknout. Zajímal se ale někdo, co je důvodem pro jejich odpor k oblékání? Zjišťuji, že mi tato vlastnost nějakým způsobem zůstala. Vyhledávám volnější věci a pociťuji značnou úlevu, když má pokožka může dýchat. V chladném období s bundou zapnutou až ke krku se dostavuje spíše nepříjemné pocení, než příjemné zahřátí. Určitě je důležitá volba materiálu, to samé platí pro správný výběr obuvi. Ale pořád u mě vítězí přirozená chůze na boso.

Nejlepší odpověď
ratava

Protože se oblékají častěji, než dokáží pochopit (pominu rozdílný vkus jejich rodičů)…

  • ráno z pyžama do venkovního (cesta do školky), ve školce do běhacího, jdou-li ven tak opět do venkovního, po návratu do běhacího, během odpoledního spánku pyžamo, cestou domů do venkovního, doma do domácího, vzpomene-li si rodič, že je potřeba cosi nakoupit, tak opět do venkovního, pak zase běhací, pak nic (koupel) a pyžamo… ráno z pyžama do venkovního… (11× za den zhruba od 7.00 do 20.00)

Do toho si musejí pamatovat, co je přední část, co zadní, nohavice, rukávy, co patří na tělo, co na ostatní oblečení (mikina na triko, ne naopak…), nepomotat levou- pravou botu… a hlavně- dospělí mají neskutečnou vlastnost je vyrušit skrz oblékání u něčeho hodně důležitého a nedej bože, aby se po odehrání této procedury třeba lehce pobryndaly… Jsou-li v oblékání odkázány na dospěláky, tak ti často s nimi všelijak cloumají, natřásají, kroutí…
:o)

Další odpovědi
marci1

Cítíme se tak „volnější“. Bohužel jsme kdysi ztratili srst a protože nám bylo zima,museli jsme se začít oblékat. Také se nerada oblékám. Těším se vždy na léto. Dalším důvodem to může být „ztrátu času“, který bychom mohli věnovat něčemu jinému. 🙂

ReHu

Nejen děti. Kupování oblečení, to opakované svlékani a oblékání je pro mně utrpení. Nejraději bych vzala vše bez zkoušení.

zjentek

..protože to pro děcka není nijak důležitý.
Ad marci1– já žádnou srst neztratil, ale taky jsem nikdy nekupoval žiletku ..doporučuji!

Awe

Asi jsem dítě, doma chodím vždy bez oblečení…