homerjay

Proč se dělaly dříve vysoké stropy 3,2m apod.? Aby se lidi neudusily oxidem uhelnatým? Děkuji

Nejlepší odpověď
dědapetr

Přesně jak píšeš.Vysoké stropy byly kvůli topení v kamnech a plynovému osvětlení.

Další odpovědi
johana 56

V našem prvním bytě byla výška do stropu dokonce 4.30m,potom se snižovala na 3.10m.Záclony byy tenkrát nedostatkovým zbožím.Do obýváku,který měl 4 okna,bylo potřeba 14 m a sehnat je,byl velký problém.Dědapetr má pravdu.