Adam

Proč se dceři Ferdinanda Aragonského a Isabely Kastilské říkalo ,,Šílená"?

Nejlepší odpověď
standa

Protože byla spolu se svým manželem Ferdinandem ODPOVĚDNÁ za počátek inkvizice ve Španělsku (r.1480), která měla být zpočátku jen jakýmsi očistným procesem, ale časem se proměnila ve fanatický blázinec, který lze přirovnat českému ´kladivu na čarodějnice´…