Psychotic

Proč se dámskému kliku říká dámský?

Rozdělování cviků na dámské a pánské mi připadá podivné… a asi se mnou lidi i souhlasí, protože o žádném jiném cviku rozděleném podle pohlaví nevím…

Odpovědi
Dismas

Protože je lehčí ho udělat, takže je vhodnější pro ženy, které, ať se to feministkám sebevíc nelíbí, mají slabší fyzickou konstituci než muži.

mosoj

Je to lehčí provedení normálního kliku.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HL_bmnEY­Esw

Psychotic

mosoj: To neodpovídá na otázku. Právě naopak. Shyb je těžší než klik, ale „dámské shyby“ nejsou.

mosoj

No ale kliky jsou, copak to nevidíš. To co provádí není normální klik.
Ptáš se na klik !!!! No nic ......

mosoj

Já jsem to nepojmenoval, nicméně nějak rozdílně se tomu musí říkat když to rozdílné.

Psychotic

Koneckonců třeba v angličtině je to prostě „knee pushup“, tedy „klik na kolenou“ a hotovo. Žádná narážka na pohlaví.

mosoj

Takže „dámské kolo“ je urážející označení ?

Psychotic

Však jsem tě z pojmenování nijak neobviňoval 🙂 Zajímalo mě, jestli to má třeba nějakou historii… Jestli v roce pátnáct set blacet bla husitské ženské jednotky dělaly tyhle kliky místo normálních a proto se tomu teď říká ženské nebo tak něco…