dmatejek777

Proč se člověku denně v pupku utvoří „smotek“ látky(či čehosi) z trička?

Nejlepší odpověď
arygnoc

Doktor Steinhauser analyzoval 503 žmolků z pupku svého a svých příbuzných. Chemickou analýzou pak zjistil, že nejsou tvořeny jen bavlněnými vlákny a cupaninou, ale obsahují také kousky mrtvé kůže, tuk, pot a prach.

"Jednotlivé chloupky slouží jako ostré háčky. Břišní ochlupení většinou roste kolem pupíku v soustředných kruzích,“ vysvětluje doktor Steinhauser, co především ovlivňuje tvorbu žmolků a jejich usazování v pupku.

Prevencí tvorby žmolků je holení. To se ovšem musí opakovat velmi často, poněvadž již malé nově rostoucí chloupky tvorbu žmolků obnovují. Méně žmolků také vzniká ze staršího oblečení, z něhož se neuvolňuje tolik nitek a bavlněného prachu.

Další odpovědi
da ny

Mě ne :), jen výjimeěně…

lota

Řekla bych, že velkou roli v tom hraje právě ta látka, ze kterého to tričko je.