Proč se člověk někdy označuje jako stará rašple?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Je zajímavé, že jsem se tímhle výrazem setkal na Kladensku pouze ve vztahu s ženským elementem. Nikdy jsem neslyšel že by se o chlapovi řeklo že je stará rašple.
No, a co se týká té "staré rašple" tak to nebylo o tom, že by ty ženy byly ošklivé nebo odpudivé, ale o tom, že byly zřejmě starší. Ovšem, to je relativní.
Ve 20ti létech byla třicítka rašple. Ve 40ti byla padesátka taky rašple.
No a když se tak nakonec sám na seba podívám, tak ve svých 65ti letech jsem už (ač muž) taky stará rašple a možná až prastará rašple. A dobře mi tak.

Další odpovědi:

Zlatý

Označuje se tak hanlivě "stará, nehezká, neatraktivní žena". Rašple je druh pilníku s hrubším povrchem určeného na pilování měkkčího materiálu ( nekovového ), původem z němčiny "Raspel"=struhadlo.Dlouho používaná rašple je opotřebovaná, neostrá,proto se možná používá hanlivé označení "vypadá jako stará rašple". :-)

Kolegové se rozepsali, tak si písnu také:
stará rašple = žena z řad dříve narozených a k naprosrté nepotřebě

Ad Jikra - 65 let není ještě pro muže žádné stáří a ty bys mohl být tak maximálně "starý pilník" - mezi rašple se raději "necpi" (a do takové kategorie není kam spěchat, protože jenom my dříve narození víme, jak jsme pro své potomky a mladší generace důležití).

Pokročilý

Přesně, jak píše uživatel JIRKA. Toto označení se používá pro ženy, jako označení pro muže jsem to ještě neslyšel.
Doplňuji:
Omlouvám se - uživatel JIKRA. Mám nějaké "ukecané" ruce.

Pokročilý

Myslím , že o staré rašpli tu už bylo napsáno vše,ale co takhle označení stará rachejtle?

Diskuze k otázce

Stříbrný

Jikra

Pro -ocko-: Já si starý nepřipadám ani náhodou. Dokonce se chvílema cítím jako kůzle. No jo, ale říkej to těm mlaďasum.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.