NEnym

Proč se černoši opalují?

Nejlepší odpověď
quentos

je to k nevíře, ale i černoch je po opálení tmavší. Málokterý je totiž od narození černý vyloženě „jak bota“, to je vzácné. No a v neposlední řadě jim je příjemné se vyhřívat na slunci a získávat tak provitamin D

http://www.soccer24-7.com/forum/show­thread.php?t=153473

Další odpovědi
Marunka2

Když jsem byla na Work and Travel na Floridě, tak mi jeden černoch z Nigérie dělal šéfa. Ten byl fakt černočerný. Říkal, že oni se mazat krémem nemusí, že mají přirozenou ochranu. A je fakt, že se nikdy nemazal. Pro upřesnění jsme pracovali převážně v terénu a často i přes poledne. Stín byl maximálně v autě nebo mezi sugarcane (cukrovou třtinou). Ale na pastvinách, v burákových polích ani na univerzitních výzkumných polích se nebylo moc kam schovat 😉.
Na druhou stranu jsem ho ani jiné místní černochy vyloženě vylehávat na slunci neviděla.

Já...

Nějakej mulat chápu, ale ty opravdu černý? Např. z Mozambiku-to mi hlava taky nebere. A může se na ostrém sluníčku taky připálit? Musí se taky mazat krémy s UV filtrem? Třeba po zimě, když je poprvé na slunci…

mosoj

Tou přirozenou ochranou je právě ta černá kůže.