Vr.

Proč se buvol kaferský (a jiná zvířata např. zuborožec, snovač …) jmenují právě „kaferský“?

Nejlepší odpověď
beer

Tato zvířata se vyskytují v oblasti, kde Kafrové žili a proto ono druhové jméno (přívlastek) v latinském názvu většinou stále zůstává (Syncerus caffer – buvol africký).
Podle oblastí je pojmenováno mnoho dalších rostlinných i živočišných druhů (český, skalní, evropský, polární, atd)

Zdroj: Taxonomie

Další odpovědi
Bičiště

Správný název toho buvola je Buvol africký, který žije po celé Africe, jižně od pouště Sahara.Je to velmi divký a bojovný druh býka. Dostal přízvisko „kaferský“ od bojovného kmene Zuulů – Kaferští zuulové – Zuulukafři. Název buvol kaferský se vžil a zapadl i do odborné terminoligie. Ale je to tak, že správně to je Buvol africký. Kafři – byl bojovný (asi jako ten býk) lidský africký kmen, přibližně na území dnešní JAR.

marci1

Pravděpodobně podle jižní skupiny národů bantuských v jihovýchodní Africe.
http://leccos­.com/index.php/clan­ky/kafri

arygnoc

prevdepodobne podša lokality, kde sa vyskytujú ( Namibia a Angola, po sever Jihoafrickej republiky, Burundi, tam, kde žijú Kafrovia).

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Ka­fri