Hanač

Proč se bohatší dětska smějí chudým??A když chudý dětska zbohatnou,bohatý jim závidí.

Byl jsem se svým bráchou z chudší rodiny a nosil jsem stejný oblečení 2-týdny a boty byli staré a roztrhané ale mě se líbily a ty bohatší dětska co nosily boty adidas trika kupovaný z internetu a kalhoty z drahých obchodu se mi jen smáli.Pak jsme zbohatli(Rodiče vědeli že se mi smáli) a měli jsme na to mít lepší věci najdednou mi všechno začali závidět a kamarádit se se mnou.A vubec to nechápu.

Nejlepší odpověď
Elk

Jestli to není tím, že děti z bohatých rodin přijdou ke všemu jako slepí k houslím a bez vlastního přičinění a pak když vidí, že je někdo úspěšný protože se snaží, uvědomí si, jak jsou chudí pro svou neschopnost.

Další odpovědi
led

Tí bohatší sa už(ešte) nevedia tešiť z mála.
Keď sa pozriete na tváre ľudí z celého sveta, najviac úsmevu je v tých chudobnejších sférach.
Radujú sa z každého zrnka ryže.
Ako deti sme mali drevené hračky, handrové bábiky,… keď sa pokazili opravovali sme si ich. Ak by sme takéto hračky dali našim vnukom a vnučkám (nebol by to počitač alebo Barbi), tak nás vysmejú. Ale závidia nám pritom naše bohaté detstvo – bohaté na zážitky a radosť.

anonym

Je to velmi jednoduché,nebyly od rodičů vychovávány tak,aby věděly,že ne každý může mít značkové oblečení,tele­fony.Není to tak úplně jejich vina.Hlavně se tak nechovej ty,když teď už můžeš mít to,po čem jsi toužil.Kamará­di,kteří hodnotí toho druhého jen podle toho,co má na sobě a ne podle charakterových vlastností,nemohou být dobrým přítelem.Mnohdy se dnes stane také to,že jak rychle nabyl,tak rychle to,co má, může ztratit.

franku

Protože jsou rozmazleni a nevychovaní.

iceT

Já jsem na tom ve škole byla stejně,posmívali se mi kvůli lecčemus-neměla jsem to a neměla jsem ono…sice jsme nezbohatli,ale to nic nemění na tom,že ty bohatí si myslí,nejen děti,že si jsou něco víc a že si můžou dovolit všechno.Jenže za peníze si všechno nekoupíš,zejména ne přátelství.Ono to totiž takhle funguje všude stejně…
Takže na ty nové přátele hodně rychle zapomeň,protože ti se tě budou snažit jen využít a zneužít.

suaeda

Nejvíc Vám k současným sociálním rozdílům dětí můžou vyprávět učitelé ze základních škol.
Neposlouchá se to bohužel dobře.

souhlasím

Bohatý dětska nevědí co je to být chudý nebo normální a k tomu všemu můžou mít vše co chtějí až na pár vijímek, které nikdy nedostanou. Závidí proto i chudým ikdyž to nedávají na jevo, závidí jim, protože mají co dělat a mají opravdové kamarády a rodiče o, kterých se jim ani nemůže zdát. A když chudý děti vyrostou tak se někdy stanou bohatými a to jim taky závidí, protože mají obojí a oni jenom jedno, a neleze jim vůbec na mozek co si museli vytrpět.