Proč se benzínu říká Benál?

Dobrý den, zajímalo by mě, proč se někdy místo slova benzín používá slovo benál... neznal jsem, překvapilo mě to a zajímalo by mě kde se to vzalo. Děkuju.
Doplňuji:
Dekuju, no, ze je to slangove jsem si rikal do okamziku, kdy jsem v technicaku nasel palivo "BA 95 B" a v prihlasovacim formulari pojistovny na povinne ruceni polozku "Benal 95". Takze to vypada, ze spis slovo Benzin je slangove. Proste bych chtel vedet, kde se to vzalo a proc se to pouziva pri oficialnich prilezitostech oznaceni paliva. Diky :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Asi pleteš různý věci dohromady ;-)
BA 95B znamená "benzín automobilový 95 oct. bezolovnatý".
Benal 95 bude nějaký název či zkratka z pojišťovny, nesouvisející s benzínem. Rádi ti to tam vysvětlí.
Slovo benál je skutečně slangový název spisovného slova benzín.

Další odpovědi:

Zlatý

Tento slangový název se používá jen někde myslím, že hlavně v okolí Brna. My říkáme benzín.

Pokročilý

je to slangový výraz pro benzín

Zlatý

Také neznám a kupodivu mně to nevadí.

Zlatý

Benzínu se slangově benál říká pouze na Moravě.Jestli to bylo v nějakým dotazníku od pojišťovny tak to si někdo udělal prču a prošlo to :o)

Diskuze k otázce

Rostik

No ze je to slangove jsem si rikal do okamzuku, kdy jsem v technicaku nasel palivo "BA 95 B" a v prihlasovacim formulari pojistovny na povinne ruceni polozku "Benal 95". Takze to vypada, ze spis slovo Benzin je slangove. Proste bych chtel vedet, kde se to vzalo a proc se to pouziva pri oficialnich prilezitostech oznaceni paliva. Diky :)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.