Avatar uživatele
bolak

Proč se babičkám a dědečkům nelíbí Simpsonovi?

Jde o vývojový proces člověka v průběhu života a nebo je to tím že se narodili v jiné době?

Mění se s věkem vkus člověka co se týče filmů, takže stejné filmy které se nám libí dnes, budeme třeba za 50 let zavrhovat, a nebo je to tím že se tito lidé narodili v šedivé době a postavičky z tohoto seriálu jsou pro jejich oči až příliš pestré?

Ale na druhou stranu, většina z nich má žluté hlavy, a číňani zrovna tak, takže v čem je problém?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, marťa382, Marast před 3907 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Nejde ani tak o žlté hlavy, či dementne nakreslené postavičky. Ako píšete v inej odpovedi, chce to bohatú znalosť filmových hlášok a scén, čo televíznym maniakom stačí pri sledovaní tohto seriálu. My však nielenže touto znalosťou nevládneme, ale chceme aj akýsi dej pochopiť. A to už je, hovorím o sebe, pre mňa príliš náročné, na rozhárané dieťa, ktorému stačí počúvať hlášky a sledovať mihajúce sa postavičky, som ešte nedorástla. Musím sa ešte veľa učiť…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marťa382

Stejnou věc jsem doma také zpozorovala a také jsem nad tím přemýšlela. Moji prarodiče jsou věřící a tak mě napadlo, že jim možná vadí, jak si Homer dělá legraci z Flanderse, který je také věřící. Ale samozřejmě to nemusí být ten hlavní důvod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Marast

Je to o zvyklostech, nám tenhle druh humoru v dnešní době nepřipadá vůbec divný. Prarodiče k němu mohou cítit odpor, hlavně babičky, které se v často hospodském humoru nevyžívají. Naopak dědečkům, kteří chodí často do hospody, se to líbit může. Toť můj názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Ano, během života se vkus více či méně mění. Co nám v pubertě imponuje, připadá nám to hustý, to nám za 10 let může přijít plytké, trapné a dětinské.
K něčemu si však uchováme vztah a vracíme se k tomu s nostalgií. K tomu objevíme to hodnotné, co nám zanechaly předchozí generace, ale, od určitého věku, nové módy, trendy, umělecké směry atd. přibíráme jen zřídka. Už nás neberou. Životní styl, v němž jsme vyrostli, v nás zůstává.
Takže až za 50 let přijdou Vaše vnoučata s něčím, co v tu dobu poletí, počítejte, že Vám s tím polezou na nervy a Vy rozhodnete, že na takové prázdné, ubíjející a dekadentní pitomosti se prostě koukat nebude…

(„Jó, děcka! Takoví Simpsonovi, to byla jinší úroveň…“) 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek