Proč se asi pochovávají lidé horizontálně a ne vertikálně ?

Dnes,před x lety zemřel tolik opěvovaný tatíček Masaryk. Pokud jsem dobře četl v dnešních otázkách,nikdo si na něj nevzpomněl! Ale k otázce,kdyby se pochovali lidé a někteří,kteří to mysleli z naší zemi dobře,vertikál­ně,z důvodu obracení se v hrobě,museli už být zahrabání přinejmenším v Austrálii. Vzpomínáte si,jak se šmahem přejmenovávaly náměstí,ulice,ne­soucí jméno Vladimír Iljič Lenin a dnes nesou jméno našeho osvoboditele? Jak to vidíte vy ?

Nejlepší odpověď
Drap

Říká se poturčenec horší turka. I v politice to platí. Spousta politiků se ohání a odvolává na Msaryka, ale jsem přesvědčen, že většina jich o něm nic neví. Vždy si vyberou jen malý kousíček z jeho práve. Myslím, že masaryk byl jedním z mála, který to myslel s touto republikou dobře.

Další odpovědi
Alesh

Nepochybně je důvod čistě praktický a to, že nad každou částí nebožtíka je potřeba definovaná tloušťka zeminy na ním. Nevím kolik to je, ale pro jednoduchost uvažujme 1,5 metru. Pak když do budeš pohřbívat vodorovně, tak musíš vykopat díru hlubokou cca 1,8 metru o určité šířce a délce. Pokud ho dáš na výšku, tak budeš kopat do nějakých 3,5 metrů. Sice by stačila úzká díra, ale jak to uděláš? Jasný dnes by to šlo, vyvrtalo by se to, ale před sto lety? No a už je to zkrátka i taková tradice, takže s vrtanými hroby bych moc nepočítal. 😉