Proč se Area 51 jmenuje Area 51?

Proč né třeba Area 52? Rok 1951 s tím nějak souvisí? Anebo je někde ještě Area 50 a Area 52 a tak? Nebo to je pouze označení, jako má třeba agent 007?
Myslíte, že více podobných oblastí, ale jsou přísně utajované?

Odpovědi
Kepler

Původ označení neznám, ale s rokem 1951 to nemá nic společného. Základna byla založena v r. 1957. Oblast 51 (Area 51) je v současnosti oficiálně označována jako Air Force Flight Test Center, Detachment 3 – Výzkumné centrum leteckých sil, Oddělení 3. Spousta zajímavých informací je v odkazu. Utajovaných center je určitě víc.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­blast_51

Drap

Bylo to jen číselné označení armády

arachis

Existují i jiné. 1,2.....V nějakém dokumentu ukazovali, že kromě údajů zeměpisné šířky a délky mají Američané zemi rozkouskovanou podobně jako šachovnici.