Beer4Real

Proč se anglická fráze ''Make out" vžila zrovna pro líbání?

Tahle fráze má normálně jiný význam, ale v hovorové mluvě se překládá zrovna takhle.

Proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do anglických zdrojů, najdete mnoho významů.

http://www.the­freedictionary­.com/make+out

Z anglické Wikipedie

Making out je eufemismus amerického původu, datuje se k 1949 a je používán jako synonymum s termíny líbání, mazlení , ale může také s odkazovat na non-razantní sex – „těžké mazlení“. Vlastně „muckat se“ je termín ve zhruba stejném významu v britské angličtině.

Historie – sexuální druhotný význam od rozeznat, uspět atd. se objevil vedle dalších významů jako svést, mít pohlavní styk. Souvisí s předmanželským sexem, teorií S. Freuda . – líbání, mazlení, nemít hned dítě.
atd.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ma­king_out

Další odpovědi
MK44

Na takovou otázku Vám nejspíš nedokážou odpovědět ani rodilí mluvčí. Sloveso „make out“ má celou řadu významů od obecného vyhotovit, vypočítat, poradit si s čím, přes domnívat se, rozeznat až po ještě intimnější, než uvádíte. Vysvětlete cizinci, proč se česky slangově říká „udělal jí to“ …